IQ зашкаливает? Пост днепровского журналиста о языке всколыхнул сеть

Вопросом, почему в Днепре так мало людей разговаривают на украинском языке, задался в Фэйсбуке известный днепровский журналист, редактор издания "Технополис" Владимир Прытыскач.

- Украинский язык действительно настолько сложный, что его не могут выучить даже депутаты, чиновники и журналисты? IQ у них зашкаливает. Горе от ума.
Чому я, навчаючись в провінційній школі у бараку, з туалетом на вулиці, в другу зміну, вивчив українську і російську мови?
Чому в Радянській армії солдати з усіх республік СРСР могли говорити російською мовою? А чому російськомовні особи не можуть говорити мовою держави, де вони живуть?
Пользователи соцсети в большинстве своём поддержали Владимира. Но нашлись и люди с отличной точкой зрения.
- Чому не можуть? Можуть? І розмовляють, і читають, і співають. Навіть, пишуть:). Але там і тоді, де і коли для цього є потреба і умови. Буде поступово розширюватись сфера і масштаб використання української мови, ті, кого ти, Володимир, називаєш російськомовними (а насправді, усі ми білингви) та наші діти і онуки, будуть змінювати структуру своєї мовності в бік української. Скажу більше, уже сьогодні ми це робимо із задоволенням. Наприклад, розмовляємо з онуками, що роблять перші кроки на вивченні української мови. Тому зауважу, процес цей потрібний, але усяка його радикалізація, по-перше, не робить ефективним, і, по-друге, зустрічає непотрібний і шкідливий психологічний опір. Як "гетто", що ніколи та ніде не принесли позитиву у цівілізаційний та культурний процес розвитку будь-якого суспільства, - поддержал дискуссию пользователь Fedor Grishchev.

Метки: украинский язык
Loading...