Горожанин, в одиночку возрождающий дубовые леса, засадил ими левый берег

Об удивительном человеке, который поставил себе целью возродить утраченную природу нашего края, мы уже писали.

Юрий Заверуха находит в черте города подходящие места, где высаживает дубовые рощи. Энтузиаст вдохновляется книгой Яворницкого "Дніпрові пороги", в которой написано, что тысячелетиями вдоль Днепра росли могучие дубы.
На днях Юрий с сыном поработали в районе жилмассивов Ломовский и Каменский.

дуб1

- Сьогодні з сином почали обсаджувати край ж/м Фрунзенський (не пам'ятаю, як його перейменували) в Дніпрі. Чого ж не обсадити, якщо така гарна територія вздовж мальовничого каналу гуляє і бур'яніє? А підростуть дубочки - може і паркову зону облаштують. Висадили 400 штук. Йду, рахую кроки, кидаю жолуді..., а тут, раз.., тіло лежить і сопить собі в холодочку, щоб не зіпріти на сонці /на хвилиночку, уявіть, 18.10.2018р.!!! - 30 град на вулиці!!!/. Що робити? Як садити? Прийшлося тіло обсадити жолудями і йти далі. Тому, коли виростуть дуби, місцеві мешканці будуть дуже здивовані малюнку з дерев, а герой дня, маю надію, колись впізнає себе в дубовому профілі, - написал Юрий в Фэйсбуке.

На днях пан Юрий работал на левом берегу.

- Лівий берег. Схил між с.Діброва і Кам'яним кар'єром. Працював цілий день, але, як не намагався, висадив тільки трохи більше 800 жолудів. Дуже складний для мене рельєф, дуже складний грунт для дубів. Суцільне каміння. Такий собі експеримент на витривалість дубів "на лобі", як сказав пан В. Манюк (південний, відкритий, кам'яний схил). Цікаво, чи зачепляться.

дуб_2

дуб

Метки: дубовые леса, Юрий Заверуха