Дніпро увійшов до першої десятки рейтингу прозорості влади – антикорупційна організація Transparency International Ukraine

За даними українського представництва міжнародної антикорупційної організації Transparency International, Дніпро посів сьому сходинку у рейтингу прозорості 100 найбільших міст України. За останні три місяці місто майже вдвічі покращило свій результат. 

У Transparency International високо оцінюють рівень роботи муніципалітету Дніпра щодо підвищення прозорості влади. Ще на початку літа Дніпро поліпшив свій показник на понад 40 позицій. Тоді цей результат назвали найбільшим прогресом серед обласних центрів України.

Нині завдяки системній роботі з відкритими даними місто у понад два рази збільшило кількість рейтингових балів. У міжнародній антикорупційній організації також наголошують: подальша робота міської влади у цьому напрямку допоможе Дніпру приєднатися до Клубу прозорих міст.

unnamed

«Останні декілька місяців Дніпровська міська рада дуже активно працює над впровадженням рекомендацій з підвищення прозорості влади. У червні 2017 року вони мали 25,6 бала, у червні 2018-го – 43,26, а зараз – 64,06. Було відкрито дуже багато різної корисної для громадян інформації. Наприклад, із останніх новацій – абсолютно оновлений розділ про матеріальну допомогу та соціальні послуги. Тепер можна подивитися, хто користувався послугами, кому надали допомогу, а кому відмовили. Нещодавно був ухвалений бюджетний регламент, що є великим кроком вперед у досягненні прозорості бюджетної сфери. Ми започаткували Клуб прозорих міст, який об'єднує ті міста, що мають 80 і більше балів у нашому рейтингу. Зараз у ньому тільки Маріуполь та Дрогобич, але ми дуже хочемо побачити там і Дніпро, тому закликаємо й далі працювати над підвищенням прозорості», – повідомила керівниця програми «Прозорі міста» Transparency International Ukraine Катерина Цибенко.
За даними оновленого рейтингу Transparency International, Дніпро обійшов, зокрема, Харків і Одесу. Водночас відставання від інших великих міст – лідерів списку – не перевищує двох балів.
«Пам'ятаєте, трохи понад місяць тому я сказав, що Дніпро увійде до десятки міст України за прозорістю влади? Тоді, коли ми зробили ривок майже на 40 позицій? Done. За даними міжнародної антикорупційної організації Transparency International, за декілька місяців ми злетіли з 60-го на 19-те місце, а сьогодні – вже сьоме. Із великих міст попереду нас лише Львів і Київ, але різниця з ними лише в 0,3 і 1,7 бала. Харків на 46-й позиції, Одеса на 48-й, а Кривий Ріг взагалі на 61-й», – зазначив мер Дніпра Борис Філатов.

unnamed (1)

Метки: Борис Филатов