Днепрянка рассказала, как отстояла свое право расплачиваться безналом в молочном магазине

После жалобы покупательницы в налоговую оплату в магазине у нее стали принимать по безналичному расчету. Об этом сообщила Яна Прозорова в группе «Березановка - мой райончик» в Фейсбук.

-В магазине "Удача" на Довгыше за молоко нужно расплачиваться только наличными. И после того, как мне не продали молоко по безналичному расчету, я написала жалобу в налоговую, - отмечается в сообщении. - После этого у меня принимают платеж за молоко только по карточке.

Но как же я была удивлена, что по карточке принимают только у меня. Всем остальным говорят, что надо расплачиваться наличкой.

Поскольку этот вопрос я решала не только для себя, а для всех, кому такое отношение причиняет неудобство, делюсь своим опытом. И при необходимости могу помочь составить жалобу.
Днепрянка привела образец жалобы на примере данного магазина.

ГУ ДФС у Дніпропетровській області
вул. Сімферопольська, 17-а, м. Дніпро, 49005
dp. official@sfs.gov.ua

З А Я В А
про притягнення до адміністративної відповідальності
працівників та власників магазину «Удача» (вул. Гуртова, 80)

11.04.19 о 15:50 в магазині «Удача», за адресою: вул. Гуртова, 80, мені відмовили у продажу 3 л молока, оскільки розрахуватись необхідно було тільки готівкою.
На той момент в мене не було готівки, і не було часу, щоб зняти готівку у банку і розрахуватися за молоко. В магазині є термінал, проте плату за молоко працівники магазину приймають тільки у готівковому вигляді.
Ця ситуація непоодинока, оскільки я неодноразово вказувала працівникам цього магазину про те, що вони зобов’язані надати мені можливість розраховуватися платіжною карткою за молоко, і коли в мене була готівка, я звісно розраховувалася готівкою, в інших випадках або домовлялася у борг, або в дуже крайніх випадках приймали платіж по терміналу.
Згідно з ч. 2 ст. 17 Закону України «Про захист прав споживачів»:
- споживач має право на вільний вибір товарів і послуг у зручний для нього час та на вільне використання електронних платіжних засобів з урахуванням режиму роботи та обов'язкових для продавця (виконавця) форм (видів) розрахунків, установлених законодавством України;
- продавець (виконавець) зобов'язаний всіляко сприяти споживачеві у вільному виборі продукції та форм її оплати;
- забороняється примушувати споживача придбавати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту, у будь-який спосіб обмежувати використання ним електронних платіжних засобів, якщо відповідно до законодавства продавець (виконавець) зобов'язаний приймати їх до сплати.
Відповідно до п. 14.19 ст. 14 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» суб'єкти господарювання зобов'язані забезпечувати можливість здійснення держателями електронних платіжних засобів розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів не менше трьох платіжних систем, однією з яких є багатоемітентна платіжна система, платіжною організацією якої є резидент України.
Контроль за дотриманням суб'єктами господарювання вимог щодо здійснення розрахунків з використанням електронних платіжних засобів здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, а за забезпеченням захисту прав держателів електронних платіжних засобів на здійснення зазначених розрахунків - спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів.
Згідно з п. 2 Постанови КМУ «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів» № 878 від 29.09.10 від обов’язкового приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) звільнені тільки заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують певний контингент споживачів, зокрема особовий склад Збройних Сил та інших військових формувань, студентів, учнів та викладачів вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, працівників промислових підприємств, підприємства торгівлі з торговельною площею до 20 кв метрів (крім автозаправних станцій), а також суб’єкти господарювання, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 25 тис. осіб.
Згідно з ч. 1 ст. 155-1 КУпАП «Порушення порядку проведення розрахунків» порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг – тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 163-15 «Порушення порядку проведення готівкових розрахунків та розрахунків з використанням електронних платіжних засобів за товари (послуги)» порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів – тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу-підприємця, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи викладене, керуючись ч. 2 ст. 17 Закону України «Про захист прав споживачів», ст. 14.19 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», ч. 3 ст. 156-1, 221, 234-2, п. 1 ч. 1, ч. 2 ст. 255 КУпАП, -
П Р О Ш У:
Скласти протокол відносно працівників магазину «Удача» (м. Дніпро, вул. Гуртова, 80) за ч. 1 ст.155-1 КУпАП «Порушення порядку проведення розрахунків» та направити його до суду у строки, передбачені чинним законодавством.
Скласти протокол відносно фізичної особи-підприємця чи посадових осіб юридичної особи, які є власниками магазину «Удача» (м. Дніпро, вул. Гуртова, 80) за ст. 163-15 КУаАП «Порушення порядку проведення готівкових розрахунків та розрахунків з використанням електронних платіжних засобів за товари (послуги)».

Метки: безналичный расчет, магазин