Четвер, 28 березня 2024 року

Днепряне против застройки городской балки с уникальной экосистемой

Жители Днепра бьют тревогу по поводу застройки городской балки Долгой (бывшей Красноповстанческой). Напомним, на склонах балки собираются возвести новый микрорайон. Экологи, биологи и активисты выступают за сохранение этой уникальной экосреды и приводят аргументы, почему нельзя застраивать балку. Ведь в том месте протекает река Жабокряч, которую хотят запрятать в коллектор, водятся различные виды животных и птиц, живописная растительность. А застройка все это уничтожит.

74487312_697996084023969_3474214400242483200_o

Вот что пишет по этому поводу в соцсетях член Украинского общества охраны птиц Тетяна Демченко.

-Цінність Балки Довга. Чому не можна забудовувати!
По-перше, вона має власний мікроклімат, який покращує мікроклімат у прилеглих районах. Вологість в балці завжди вище, ніж на пагорбі, повітря прохолодніше, і довше тримається роса.
Русло балки має неоднаковий мікроклімат через декілька колекторів, в які вже закриті частини річки. Над колекторами мікроклімат степового посушливого типу, а в місцях виходу річки Жабокряч на поверхню – вологий прохолодний.
Вздовж річки берега заросли деревами, завдяки чому русло знаходиться в тіні, зберігаючи вологу і прохолоду навіть у спеку. Це приваблює сюди птахів і тварин. В балці водяться ліси, зайці, багато білок та їжаків. На деревах безліч пташиних гнізд та дупел, де гніздяться десятки видів птахів. Тут живуть цілі сім'ї синичок, шпаків, сойок та дятлів, які є невід'ємною частиною екосистеми.
Саме над Довгою балкою, яка тягнеться з півночі на південь, йде міграційний коридор перелітних птахів, які зупиняються тут для водопою та відпочинку.
Низинна зона балки від вул. Чкалова до вул. Паторжинського – найбільш техногенно змінена. Лише мала частина річки Жабокряч залишилася зовні, але її береги дуже засмічені, та майже впритул підходять житлові будинки та автостоянки.Ця частина Довгої балки здавна розглядається як об'єкт, що ускладнює інфраструктуру. Однак вона забезпечує вентиляцію і поліпшує мікроклімат в прилеглих до неї кварталах: вона є природним дренажем та живим кондиціонером.
Тут зберігається природна рослинність та мальовничий ландшафт, який може використовуватися в проектах як рекреаційна та туристична зона. Вздовж річки є вологолюбні деревно-чагарникові та трав'янисті рослини. Навіть в низинній частині балки, яка виходить на вул. Паторжинського, незважаючи на близькість забудови, все ще можна зустріти їжаків і білок. Багато міських птахів і тварин дістаються сюди в спеку до водопою, адже це єдине місце в центрі міста. Серед птахів можна побачити сов, шпаків, сойку, сороку, солов'я та навіть співочого дрозда; а навесні в заростях розливів – диких качок. Влітку тут часто бувають зорянки, мухоловки, трясогузки та синички. Іноді зустрічаються крутиголовки та інші дятлові.Також є ящірки, жабки та безліч корисних комах.
Таким чином, багата рослинність, цікавий рельєф і густий тінистий ліс в центрі міста робить балку Довгу однією з найцікавіших природних пейзажів. Це одне з небагатьох місць, де зберігається природний деревостан з великими деревами, спів птахів, свіжість річкового повітря, і затишний куточок дикої природи у самому серці міста.У даний час питання збереження біологічного різноманіття на Землі є одним з найважливіших серед екологічних проблем. Тому питання охорони цього природного комплексу ще більш загострюється. На першому місці стоїть охорона рослин, які утворюють середовище для життя інших організмів. Оскільки, незважаючи на високу техногенну активність, ця територія все ще не зазнала критичних втрат, і відновлення деревостану можливе протягом кількох років за умови припинення будівництва вздовж русла. На другому місці – охорона тваринного світу, оскільки досі в Довгій балці зберігається різноманіття природної біосфери.І якщо терміново вжити заходів, її можна зберегти, а згодом навіть використовувати як унікальну рекреаційну зону. Можна розробити проект із збереженням річки, благоустроєм берегів, а не ховати в колектор, як в 19-му столітті.

Всех неравнодушных горожан Татьяна зовет поддержать активистов на слушаньях по застройке балки.

-Слухання по забудові нашої балки в четвер 21 листопада 2019 р. о 16.00 по вул. Філософська 23. Прошу екологів та небайдужих людей підтримати і приєднатися до нас!
21.11.2019 з 16.00 до 18.00 у приміщенні Комунального закладу культури «Дніпровський Будинок мистецтв» Дніпровської міської ради (вул. Філософська, 23), - приглашает Татьяна Демченко.

цфц

 

 

Метки: балка, биологи, строительство

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Март 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Фев    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.