Днепрянам покажут уникальную казацкую реликвию

В мемориальном доме-музее Яворницкого скоро откроется выставка, на которой, среди прочих раритетов, можно будет увидеть резной аналой из Покровской церкви последней Запорожской Сечи. Об этом сообщается в Фейсбуке .

раритет

«На_виставці_ви_побачите унікальну козацьку реліквію - аналой з Покровської церкви останньої Запорозької Січі.
"Аналой, аршин з чвертю заввишки, пофарбований яскраво-зеленою фарбою, з різьбленням і зі вставленою на ньому іконою, на якій представлена Богоматір з покровом, що тримає під ним декілька фігур: на першому плані царя Іоанна та царівну Софію, архієреїв та монахів, а на другому – запорожців, останні представлені без шапок, з голеними головами, на яких видніються чуби». З книги
Д.І. Яворницького "Запорожжя в залишках старовини і переказах народу". 1888 р.
Цей аналой Д.І. Яворницький, подорожуючи історичними місцями Запорожжя у 1880-х рр. ХІХ ст. вперше побачив у запорозькій церкві с. Покровського. До фондів ДНІМ аналой потрапив у 1905 р., коли з нагоди ХІІІ АЗ багато сакральних предметів було зібрано у церквах Катеринославської єпархії. Свідчення про надходження аналою саме у цей період знаходимо у звіті за 1905-1906 рр. У 2002-2003 рр. аналой був відреставрований С. Передерієм та В. Десятериком».

 

Метки: Запорожская сечь, казацкая реликвия