Днепровский историк сравнил новый музей с Новым мостом

Днепровский историк, директор Музея Креста Виктор Векленко обеспокоен тем, что строительство культурного комплекса «Старая Самарь»  может обернуться таким же долгостроем, как и ремонт Нового моста. Об этом он пишет в Фейсбуке .

«Старосамарське  передпроектно-пропозиційне  нововасюківське. Коли люди намагаються якимось чином відтворити історичний ландшафт, то передусім над темою мають працювати фахівці. Нанести досліджені об*єкти, запропонувати способи їхньої реконструкції та експонування, опрацювати законодавчу базу...

Можливо, це було зроблено. Можливо. Але Агентство розвитку Дніпра (невідомо - яке відношення має до цієї пам*ятки) не виклало на своїй сторінці свої передпроектні мрії. Натомість всюди картинки і надто багато високих слів. І Хортицю переплюнити збираються, і ще щось карколомне скоїти.

Щодо карколомності сумнівів немає. Пропозиції подібні вже були. Тільки тоді звучала тема про передачу пам*ятки ТОВ "Стара Самарь" у концесію як об*єкт незавершеного будівництва. Потім звучала реконструкція. Потім - реабілітація. Але є таке потужне передчуття, що після такої реабілітації одразу у морг.

Ідея дуже гарна і своєчасна. Навіть потрібна на позавчора. Але одразу питання фаховості. Звісно, проктолог може називати себе пластичним хірургом, але ж фахово він все рівно фахівець отого самого місця, хоч і до обличчя тягнеться.

Незважаючи на нагальну потребу цієї ідеї, вона - фейкова. Тому що за ті кошти, які просять на пам*ятку (11 мільйонів на 3 роки), за ці гроші можна створити музей (якщо є експонати) при наявності приміщення, котре потребує ремонту і дообладнання. Все. Тобто: ось ми створили програму, отримали якісь гроші, а потім - ОЙ! Як Новий міст.

Тільки пам*ятці від цього легше не стане. Пам*ятка буде знищена»

самарь

.

Метки: «Старая Самарь», комплекс, строительство