Борис Філатов про комплексну реконструкцію вулиці Курчатова: Це – абсолютно новий проект для Дніпра

У Дніпрі триває комплексна реконструкція вул. Курчатова. Будівельники стали до роботи два місяці тому. Щоб вкластися у терміни та завершити об’єкт до кінця року, вони працюють у дві зміни. Реконструкція, яку тут проводять уперше за останні майже три десятиліття, буде одним із елементів якісного перетворення зовнішнього вигляду центральної частини Дніпра. «Це – комплексна системна реконструкція. Зміниться не просто сама вулиця, а й загальна картинка – з точки зору урбаністики. Це – абсолютно новий проект, яким ніколи не займалися у нас в місті. Адже, як повелося, намагалися залатати дірки, якось навести лад. Однак комплексної реконструкції не робили. Обсяги робіт вражають», – зазначив міський голова Дніпра Борис Філатов під час інспекції ремонту вул. Курчатова 18 вересня.
Нині на тротуарах тут майже зробили бордюри, вклали понад половину трамвайних рейок і понад 3,7 тис. кв. м залізобетонних плит дорожнього покриття для них. А ще – прибрали повітряні лінії та старі світильники. Дроти й комунікації «заховають» в опори ліхтарів. Під час робіт приведуть до ладу й невеличкий схил поруч із тротуарною частиною. Також планують облаштувати територію біля вірменської Апостольської церкви Святого Григора Лусаворича, що є однією з найбільших у Східній Європі. Крім цього, щоб зробити нові колії менш шумними та знизити рівень вібрації, замість старих рейок роблять залізобетонні конструкції. Механізми й самі кріплення, які використовують тут, застос овують лише у двох містах – Дрездені та Харкові.
Технологія підвищує ремонтоздатність та збільшує гарантійні терміни служби.
Залізобетонними плитами також зможе проїхати спецтехніка й машини швидкої допомоги. Далі робитимуть дорожнє покриття. Облаштують і велодоріжку.
Містяни на ремонт вул. Курчатова покладають чималі сподівання. Кажуть: стара розбита дорога тут уже давно всім набридла. «І ходимо, і їздимо цією вулицею постійно. Уже давно треба було почати цей ремонт. Адже дорога була нерівна, трамваї якось не дуже ходили. Думаю, після ремонту дорога буде кращою, транспорт ходитиме швидше й усім буде простіше й спокійніше дістатися автовокзалу», – розповів мешканець Дніпра Віталій Таран. Крім масштабних ремонтних робіт, на вулиці впорядкують зовнішню рекламу. Також тут уже прибрали низкут кіосків. Найближчим часом демонтують і більшість незаконних яток біля будівлі автовокзалу. Крім цього, у планах – реставрація фасадів будинків

_MG_6378 _MG_6376 _MG_6368 _MG_6365 _MG_6351 _MG_6349 _MG_6300 _MG_6241 _MG_6218 _MG_6217 _MG_6215

Метки: реконструкцію вулиці Курчатова