Борис Філатов поставив дніпровським депутатам жорсткий ультиматум і домігся єдиної вартості закупівель через ProZorro для всіх

На 32-й черговій сесії Дніпровської міської ради мер Борис Філатов вніс як невідкладне питання про закупівлі через електронну систему ProZorro за депутатські кошти. Він запропонував знизити поріг з 200 тис. грн до 3 тис. грн. Раніше межа у 3 тис. грн існувала лише для виконавчих органів. Пропозиція мера зірвала овації у сесійній залі. До цього палка дискусія щодо єдиних правил у ProZorro тривала близько години.

23.05_MG_7091

Борис Філатов наголосив: правила ProZorro мають бути однаковими для всіх, а, отже, депутатам слід приділяти увагу не лише політичній риториці, а й діям. Насамперед – бути чесними з виборцями та мати волю взяти на себе відповідальність за ухвалення рішення.
«Просив би вас бути чесними, незалежно від політичної позиції. Треба об’єктивно оцінювати питання. Починаймо з себе! Тож я невідкладно вношу питання: допорогові закупівлі у 3 тис. грн поширити на депутатські кошти», – сказав очільник Дніпра.
Із самого початку засідання проти рішення виступив «Опозиційний блок», який раніше не голосував за запровадження ProZorro. Далі з пропозицією відкласти ухвалення єдиних правил у електронній системі закупівель висловилися представники «БПП «Солідарність». Раніше у міськраді саме вони виступали за зниження граничної вартості закупівель до 3 тис. грн. Також під час обговорення про наміри не підтримувати рішення заявила фракція «Самопоміч», а в «Громадській силі» не збиралися голосувати.
За словами мера, всі контраргументи – від патріотичних закликів, до взаємних звинувачень і маніпуляцій – слід було виносити на інформаційні депутатські години.
«Будьте виваженими у своїх оцінках. Не можна вимагати правди й при цьому обманювати. Не варто використовувати популістські штампи, казати: «ProZorro скасовують». ProZorro ніхто не скасовує. Територіальну громаду не можна вводити в оману й намагатися переграти власні ініціативи. Проект рішення (про скасування порогу в 3 тис. грн. – Ред.) подавав не мер, а депутати», – сказав очільник міста.

23.05_MG_6841
До ухвалення ініціативи мера депутати могли проводити закупівлі на суму до 200 тис. грн без використання ProZorro. При цьому деякі з них свідомо заявляли суму 199 тис. грн, щоб уникнути торгів. Водночас для виконавчих органів межа встановлена на рівні 3 тис. грн. Через це тендери на закупівлю речей і послуг, що становлять першочергову потребу, могли тривати протягом кількох місяців, а чимало компаній просто відмовляються брати участь у торгах. Кричущим прикладом стала ситуація зі школами у віддалених районах Дніпра. Свого часу їх будували без централізованої каналізації. Щоб очистити вигрібні ями, тендер проводили шість разів.

Метки: Prozorro, Борис Филатов