Борис Філатов: Дніпро по праву став місцем розташування українського офісу TAPS International, яка допомагає родинам загиблих військових

17 січня міський голова Дніпра Борис Філатов провів зустріч із представниками міжнародної організації, що опікується наданням допомоги сім’ям загиблих військових, – TAPS International LLC – і ГО «ТАПС-Україна». Сторони підписали спільну декларацію про всебічне партнерство. Після відкриття офіційного представництва TAPS у Дніпрі, Україна стала 24-ю країною, що приєдналася до організації.

_MG_0188.CR2

Делегація, яка прибула до Дніпра зі США, це – ветерани, батьки й діти загиблих військових. Свій візит до міста президент і засновниця TAPS, ветеран військово-повітряних сил Бонні Керролл назвала підтримкою та можливістю поділитися напрацюваннями організації з українським представництвом. Протягом двох днів у Дніпрі проведуть спеціальні тренінги для родин загиблих бійців.

«Принцип організації штаб-квартир TAPS у інших країнах – обрати місце найбільшої концентрації родин загиблих. Після нашого аналізу ми зрозуміли, що саме тут, у Дніпрі, є багато таких сімей, ветеранів. Під час дводенних тренінгів у вас ми ділитимемося тим, як долати горе – у найширшому сенсі. Коли ми були у Дніпрі торік, ми бачили всі ті знаки пам’яті загиблим, що є тут. Ми хочемо також обговорити те, як не втратити цю пам’ять, як підтримувати її у майбутньому», – розповіла Бонні Керролл.

_MG_0196.CR2

Нині TAPS International налічує близько 90 тис. членів у різних країнах світу. Те, що центром організації в Україні торік обрали саме Дніпро, є символічним, переконаний міський голова Борис Філатов.

«Для муніципалітету дуже важливо, що підписання декларації з ТАРS відбувається у нашому місті і саме Дніпро є місцем розташування українського офісу організації. Це дуже цінно й символічно. У цьому велика заслуга нашого ветеранського та волонтерського рухів. Було багато претендентів на це. Насамперед – зі столиці. Дніпро, як ніхто більше в Україні, заслужив на таку честь. Я дуже пишаюся тим, що очолюю місто, що стало на шляху російської агресії та зупинило «русскую весну». Ті життя, долі, те здоров’я, що їх віддали наші бійці заради захисту незалежності й суверенітету нашої країни, неможливо оцінити. Тож цю можливість ми отримали по праву», – сказав міський голова Дніпра.

_MG_0217.CR2

Мета «ТАПС-Україна» – об’єднати родини, чиїх близьких забрала війна. Спільний досвід допоможе таким сім’ям пережити біль втрати та після скорботи продовжити життя. Програма передбачає психологічну реабілітацію та соціалізацію.

«Залишаються не тільки батьки, залишаються удови й діти, котрих треба ростити. Попри горе родини, у дітей має бути щасливе дитинство. Декларація, яку ми підписали, надає ті самі повноваження, що має ТАРS International. Вони діляться з нами досвідом, напрацюваннями, які збирали у різних країнах протягом двадцяти п’яти років. Досвід дуже великий», – зазначила керівник ГО «ТАПС-Україна» Тетяна Хорольська.

Нині українська організація з центром у Дніпрі проводить набір учасників. До лав «ТАПС-Україна» можуть прийти не лише родини загиблих, а й волонтери.

_MG_0257.CR2

 

Метки: Борис Филатов