Без Олександра Поля не було б музею ім. Яворницького, — ЄКСПЕРТ

Завідуюча будинку-музею Дмитра Яворницького Яна Тимошенко разом з доктором історичних наук Ігорем Кочергіним прочитали лекцію про двох різних особистостей, яких поєднувала спільна ціль відроджувати українську культуру - про Дмитра Яворницького і Олександра Поля. Про це журналісту «Дніпро вечірнього» стала відомо на місці події.

Ключовим завданням лекції було розповісти про цікаві факти біографії двох видатних людей, а особливо розвінчати певні міфи, як і зробив краєзнавець Ігор Кочергін, та розказати про стосунки цих видатних людей, що дуже важко відродити лише з листувань та творчого доробку Яворницького. Слухачі дізнались історію створення «музею ім.Поля» (нині ім.Яворницького). Музей був названий на честь культурного і громадського діяча завдяки Яворницькому, адже саме він зумів зібрати та навіть розширити колекцію старожитностей О.Поля. Два видатні українські діячі зробили великий поштовх для подальшого розвитку нашої культури, саме Дмитро Яворницький є першовідкривачем трипільського розпису, а також він повернув з небуття козацьку історію та культуру.
- Олександр Поль своєю діяльністю перетворив наш край з аграрного в промисловий. Ми знаємо, що наше місто є великим промисловим центром: заводи на правому, лівому берегах. То всі вони з'явилися завдяки діяльності Олександра Поля, - зазначає Ігор Кочергін.

фоо-3 фото фото-2

Метки: музей Д.Яворницкого