АрселорМиттал Кривой Рог на 1-м месте по загрязнению воздуха, — министр экологии

Об этом министр экологии и природных ресурсов Украины Остап Семерак написал в Фэйсбуке:

- Отримую щодня сотні скарг на забруднене повітря, воду чи грунт. Послухайте, їх забруднюють не інопланетяни. Наприклад, лідери по скидам, викидам і утворенню (куди небезпечніших за побутові) промислових відходів є цілком реальні підприємства з багаторічною історією, відомими назвами та власниками.

Дуже зручно все списувати на «попередників», військові дії чи затяжну економічну кризу. Як мінімум, це не серйозно і зневажливо по відношенню до України і людей, які щодня змушені безальтернативно вдихати це повітря, пити подекуди ледь не технічну воду чи вирощувати їжу на просоченій хімікати землі.

Щойно оприлюднив новий рейтинг «ТОП-100 основних підприємств забруднювачів». Рейтинг складено за новою методикою. Чимало підприємств зі старого списку.

Іронія в тому, що власники та менеджмент цих підприємств можливо, і мають можливість пити чистішу воду чи їсти вирощені по особливим технологіям продукти, але точно не ходить в протигазах і дихає тим же повітрям, що і всі ми.

Я ліберальних поглядів по життю і завжди за розвиток українського бізнесу (він локомотив нашої економіки), але я - проти безвідповідального бізнесу.

Повний перелік забруднювачів додаю. Наводжу зараз також по трійці лідерів-підприємств-забруднювачів води, повітря та утворювачів промислових відходів:

Перша трійка забруднювачів атмосферного повітря:
- АрселорМіттал Кривий Ріг - 273 тис. тонн на рік
- ММК ім. Ілліча – 178 тис. тонн;
- Бурштинська ТЕЦ – 168 тис. тонн.

Рейтинг забруднювачів водних об’єктів очолюють:
- Меткомбінат Азовсталь – 140 млн. м3,
- Дніпровський меткомбінат – 71 млн. м3,
- Запоріжсталь – 54 млн. м3;

Перша трійка утворювачів відходів:
- Північний ГЗК – 64,5 млн. тонн
- Центральний ГЗК – 55 млн. тонн
- Інгулецький ГЗК – 47 млн. тонн. Всі – Кривий Ріг.)

Якщо комусь видається, що головна проблема України – побутові відходи, то промислових відходів за рік продукується у кілька разів більше.

Наприклад, той же «Азовсталь» за рік утворює майже на 25% більше промислових відходів, ніж 4-6 млн жителів Києва продукують побутових відходів.

Мінприроди новий рейтинг знадобився для подальших кроків по перегляду підходів власниками підприємств до питань довкілля, продовження екологічного кредитування підприємств, реалізації загальнодержавного он-лайн моніторингу забруднювачів. Тобто ідеї і механізми впливу є.

Але зараз мені цікаво, що ви думаєте з цього приводу? Моделі економічного червоного терору 1917-го року і різні антиконституційні методи не пропонувати.

Метки: загрязнение воздуха, экология
Loading...